niedziela, 1 czerwca 2008

Rails 2.1

Jeszcze niedawno pisałem o problemie jaki stawia przed młodym adeptem Railsów wybór wersji (1.2.6 vs 2.0.2), a już zdążyła wyjść kolejna wersja RoR opatrzona numerkiem 2.1. Z taką prędkością z jaką rozwija się się framework (półroku kolejne wydanie) trudno będzie nadążyć chyba jakiemukolwiek autorowi książki. Nie mamy jeszcze książki na świecie o Rails 2, (bo nawet The Rails Way opisuje wersję edge) a tu już ogłoszono Railsy w wersji 2.1.

Oczywiście wszystko to ma swoją logikę, w Portland odbywa się teraz konferencja RailsConf i jak to bywa na konferencjach, trzeba coś ogłosić - taka już natura chyba każdej większej konferencji :). Ale fakty pozostają mimo wszystko te same: framework się rozwija, co cieszy niezmiernie.

Jeśli ktoś jest żądny wiedzy co nowego w najnowszych railsach, może przeczytać wpis na oficjalnym blogu frameworka. Ja narazie w szczegóły wdawać się nie będę, bo po prostu nie czuję się kompetentny. Gorąco zachęcam natomiast do obejrzenia RailsCast'ów poczynając od #106 do #109 włącznie, gdzie Ryan Bates opisuje najnowsze featury w Rails 2.1. Warto obejrzeć wszystkie, nawet jeśli jesteś takim newbs'em jak ja ;).

2 komentarze:

Seban pisze...

Agile 3 chyba będzie aktualne w miarę, jeszcze nie zapoznałem się z jej treścią.
Railscasty to chyba dzieło Ryana Batesa?

Paweł Szulc pisze...

@seban: tak tak, racja, kurde pomylka juz poprawiona - jest Ryan Bates.

Agile 3 jest dopiero beta i ma wyjsc w pazdzierniku chyba. Beta kosztuje $25 wiec podziekowalem, wole Agile 2 + google :)