sobota, 17 maja 2008

Zostań Sun Campus Ambassadorem!

Moja przygoda ze studiami informatycznymi powoli dobiega końca, a w raz z nią kończy się moja praca w Sun Microsystems jako Sun Campus Ambassador na Politechnice Wrocławskiej. W sumie w programie tym uczestniczyłem łącznie dwa lata, byłem pierwszym campus ambassadorem w Polsce oraz jednym z pierwszych na świecie. W tym czasie udało się zorganizować dwie konferencje (Sun Technology Day na Politechnice Wrocławskiej oraz wrocławską edycję Netbeans Roadshow). Mamy na kampusie prężnie działającą grupę PWr Java User Group (140 zarejestrowanych uczestników, około 50-60 aktywnych). Grupa obok krakowskiego PLJUGa i warszawskiego WarsawJUGa jest jedną z najbardziej aktywnych w kraju.

Coż udało się zrobić wiele, można było troszkę więcej, ale nie mi już będzie dane to zmieniać. Moje studia się kończą i czas przekazać pałeczkę komuś nowemu. Jest jeszcze sporo do zrobienia: grupa na Politechnice dopiero co rozwinęła skrzydła, warto by wreszcie pociągnąć grupę OpenSolarisa, stworzyć Wrocław JUG (który działać mógłby jako bliźniacza grupa do PWr JUGa lub mógłbym z PWr JUGa wyewoluować). Netbeans Road Show miał tam swój jakiś lokalny sukces, można myśleć o kolejnych edycjach, może o zorganizowaniu innych konferencji tego typu?
Pomysłów i wyzwań jest bez liku, a przecież ktoś musi im sprostać! Myślisz, że jesteś taką osobą? Chciałbyś zostać kolejnym Sun Campus Ambassadorem na Politechnice Wrocławskiej (lub Uniwersytecie Wrocławskim)? Poprowadzić community, propagować technologie związane z Javą, Ruby'm oraz Pythonem? Poznać znane osoby ze świata Javy (na przykład Roman Strobl czy Geertjan Wielenga), dużo się uczyć, doskonale bawić i dostawać jeszcze za to wynagrodzenie?
Jeśli tak lub jeśli nie jesteś do końca przekonany, ale się zastanawiasz, w takim razie serdecznie zapraszam w najbliższą środę wieczorem (21.05.2008) na nieformalne spotkanie przy piwku, na którym poopowiadam wszystkim zainteresowanym czym dokładnie praca Campus Ambassadora jest, jakie są jej zalety, jakie minusy. Dowiecie się z jakimi obowiązkami się trzeba liczyć i na jakie wynagrodzenie (nie tylko pieniężne) można liczyć. Postaram się odpowiedzieć na wszelkie Wasze pytania. Od zainteresowanych osób zbiorę dane teleadresowe potrzebne do rozpoczęcia procesu rekrutacji.

Zainteresowany/zainteresowana? Czekam zatem na Twojego maila! Wszystkie zaintrygowane osoby proszone są o napisanie do mnie na Pawel.Szulc@sun.com, celem ustalenia szczegółów. Im szybciej tym lepiej, ponieważ chciałbym zarezerwować miejsce w jakimś pubie. Wszelkie szczegóły co do czasu i miejsca spotkania będę przekazywał właśnie mailowo, dlatego wszystkich zainteresowanych, proszę o jak najszybszy kontakt.

Wszystkich serdecznie zapraszam!

Brak komentarzy: