czwartek, 28 sierpnia 2008

Wyszedł pierwszy numer JAVA exPress!

Wyszedł pierwszy numer JAVA exPress, jakieś kilka godzin temu, a w polskiej blogosferze wciąż cicho (nawet odziwo na blogu głównego pomysłodawcy), więc pozwalam sobie poinformować o wydaniu pierwszego (i mam nadzieje nie ostatniego) numeru JAVA exPress, który w postaci pdf'a można za darmo sciągnąć stąd.
Coż można powiedzieć po wstępnym przejrzeniu gazetki? Widać, że zarówno pomysłodawca (Grzegorz Duda) jak i autorzy (Bartek Kuczyński, Jakub Jurkiewicz, Mariusz Sieraczkiewicz, Jackiw Pospychała oraz Marek Kliś) bardzo mocno się postarali, aby pierwszy numer wypadł ciekawie. Jeśli kolejne numery utrzymają formę, zapowiada się bardzo ciekawy zin w polskim światku javowym.
Boli tylko troszkę, że nie można takiej gazetki nigdzie kupić w formię drukowanej. Piękno przecież takich artykułów polega na tym, że można je sobie spokojnie poczytać w pociągu, samolocie czy też w domu leżąc wygodnie na kanapie. Niestesty na papierową wersję JAVA exPress trzeba będzie nam jeszcze sporo poczekać i narazie zadowolić się będzie trzeba SDJ (gdzie poziom artykułów zwykle bliżej dna niż powierzchni).

1 komentarz:

Grzegorz Bialek pisze...

Witam,

W listopadzie planowany jest cykl spotkań poświęconych środowisku Eclipse tzw. EclipseCamp. Chciałbym spróbować zorganizować coś takiego we Wrocławiu. Może byłbyś zainteresowany jako lider JUG’a pomocą w organizacji takiego spotkania? Jeżeli tak napisz do mnie na adres deepdiveinto na gmail.

Grzesiek
http://deepdiveinto.blogspot.com